BME Suborbitals BME Suborbitals
Prometheus powered by evosoft

A Prometheus powered by evosoft, a Prometheus család legújabb tagja sikeresen szerepelt a 2024-es European Rocketry Challenge-en, 3,242 méteres csúcsmagasságot elérve.

3.2 m

Hossz

3,000 m

Csúcsmagasság

32 kg

Száraz tömeg

Evosoft

Az evosoft, mint stratégiai partnerünk, nagyban hozzájárult a Prometheus sikeres indításához.

A Prometheus egy moduláris rakétaként lett tervezve. A RadAx csatlakozók használatával a szekciók könnyen cserélhetőek, így egy sokoldalú platformot alkot a jövőbeli projekteink számára.

A szekciók könnyű kompozit anyagokból készültek, mint például szénszálas és üvegszálas anyagok, hogy biztosítsák a magas szilárdság-tömeg arányt.

A jelenlegi konfigurációval a Prometheus képes 6,000 méteres csúcsmagasság elérésére, legfeljebb 3 kg hasznos terhet szállítva.

A jövőben tervezzük új szekciók fejlesztését, például egy légfék szekcióét, hogy tovább bővítsük a rakéta képességeit.

Nosecone & Avionika

A orrkúp tartalmazz a rakéta Avionika egységét.

Az Avionika stack felelős a valós idejű kommunikációért a földi állomással, különböző mérések végrehajtásáért, valamint a visszatérési rendszer kinyitásáért.

Egy Pitot-statikus cső méri a rakéta légsebességét a repülés során.

Payload szekció

A payload, vagy hasznos teher szekció 3U CubeSat befogadására alkalmas, összesen 3 kg tömegig.

Recovery szekció

Egy kétfokozatú visszatérési rendszert használunk a rakéta biztonságos visszatérítéséhez, amely egy drogue ernyőből és egy fő ernyőből áll.

A drogue ernyő a csúcsmagasság elérésekor nyílik ki, feladata a rakéta stabilizálása és a zuhanási sebesség csökkentése, míg a fő ernyő egy alacsonyabb magasságon nyílik, a biztonságos földetérés érdekében.

Egy pneumatikus rendszer felelős a rakétatest szeparácójáért és az ernyők kivetéséért.

Motor szekció

A motor szekció alján egy cserélhető aerodinamikai elem található, amely lehetővé teszi különböző szilárd hajtóművek használatát.

A finek szubszonikus sebességtartományra vannak optimalizálva, biztosítva a rakéta stabilitását az emelkedés során.

A közeljövőben reméljük, hogy a Prometheus a saját tervezésű és gyártású szilárd hajtóművel, a Project Kratos-szal motorával fog repülni.

Rocket Reveal '24

2024 februárjában megrendeztük a Rocket Reveal eseményünket a Magyar Nemzeti Galériában, ahol lelepleztük a Prometheus-t.

Volume On Volume Off
Play Pause Replay